Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

Je cirkev zelená?

Názov:
Je cirkev zelená?
Kedy:
štv, 16. september 2021, 18:00 h - 19:00 h
Kde:
KC Dunaj - Bratislava, Bratislavský kraj
Kategória:
Diskusie

Popis

Čo majú spoločné viera a ekológia? 

Pápež František je vášnivým ambasádorom zelených tém. Klasický papamobil vymenil za ekologický a otázkam ochrany životného prostredia venoval aj encykliku Laudato si’. Ako môže cirkev motivovať veriacich v boji proti klimatickým zmenám? 

Diskutujú:

Tomáš Kuzár

koordinátor iniciatívy Kresťan na vidieku, Fórum kresťanských inštitúcií

Martin Kováč  

zakladateľ platformy, Klimatický klub / Národný Trust, n.o.

Erik Potocký

redaktor, Konzervatívny denník Postoj

 

Moderuje:

Juraj Porubský, moderátor


Miesto konania

Lokácia:
KC Dunaj
Ulica:
Nedbalova 3
Mesto:
Bratislava
Kraj:
Bratislavský kraj
Krajina:
Slovakia
KC Dunaj

Popis

Kultúrne centrum Dunaj˜ sa nachádza na štvrtom poschodí Domu odievania na Námestí SNP, vchod je z Nedbalovej 3. Prioritou nového priestoru je pestrá multikultúrna ponuka, zahŕňajúca hudbu, literatúru, výtvarné umenie, divadlo, kultúrne aktivity a spoločenské akcie spolkov a združení. Na ploche viac ako 900 m2 nájdu návštevníci svoje poschodie kultúry a oddychu.

Blog

Hlavné myšlienky z diskusií Café Európa môžete nájsť v našom blogu.

Slovensko sa radí medzi štáty, ktoré čerpajú eurofondy najpomalšie. Na zmiernenie dôsledkov koronakrízy EÚ zavádza nové nástroje, ktoré budú znamenať viac eurofondov aj pre Slovensko. Poučíme sa a začneme ich čerpať efektívnejšie?
Deviateho mája sme symbolicky oslávili sedemdesiate narodeniny Európskej únie. Vtedy uzrel svetlo sveta návrh na vytvorenie nezávislej inštitúcie na kontrolu výroby uhlia a ocele, ktorá položila základy dnešnej EÚ.
Pandémia koronavírusu paralyzovala Európu. Najprv sa s ňou každý členský štát trápil sám, potom prevládla spolupráca. Ako bude vyzerať Európa po kríze?

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa