Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

Začiatok konca doby plastovej?

Názov:
Začiatok konca doby plastovej?
Kedy:
str, 16. jún 2021, 18:00 h - 19:00 h
Kde:
Virtuálne štúdio - online
Kategória:
Diskusie

Popis

Pomôže zákaz predaja jednorazových plastov v boji s klimatickou zmenou?

Od 1. júla 2021 sa na Slovensku zakazuje predaj vybraných jednorazových plastových výrobkov, 1. januára 2022 by sa zasa malo začať so zálohovaním PET fliaš a plechoviek. Ako sa to dotkne koncových spotrebiteľov? Pomôžu tieto kroky v boji proti nadmernému znečisteniu plastami? Je separovanie a recyklácia efektívnym nástrojom na ochranu životného prostredia? Môže takto každý z nás prispieť v boji proti klimatickej zmene, alebo musíme robiť viac?

Diskutujú:

Lucia Morvai, výkonná riaditeľka Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd a zástupkyňa Správcu zálohového systému

Jakub Filo – novinár, spisovateľ a iniciátor výzvy #klímaťapotrebuje

Moderuje:

Daniela Piršelová

Mediálni partneri: SME, Rádio_FM


Miesto konania

Lokácia:
Virtuálne štúdio
Mesto:
online
Krajina:
Slovakia

Blog

Hlavné myšlienky z diskusií Café Európa môžete nájsť v našom blogu.

Slovensko sa radí medzi štáty, ktoré čerpajú eurofondy najpomalšie. Na zmiernenie dôsledkov koronakrízy EÚ zavádza nové nástroje, ktoré budú znamenať viac eurofondov aj pre Slovensko. Poučíme sa a začneme ich čerpať efektívnejšie?
Deviateho mája sme symbolicky oslávili sedemdesiate narodeniny Európskej únie. Vtedy uzrel svetlo sveta návrh na vytvorenie nezávislej inštitúcie na kontrolu výroby uhlia a ocele, ktorá položila základy dnešnej EÚ.
Pandémia koronavírusu paralyzovala Európu. Najprv sa s ňou každý členský štát trápil sám, potom prevládla spolupráca. Ako bude vyzerať Európa po kríze?

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa