Podujatia
Počas roka pre vás organizujeme 19 online diskusií.

Nová sila dobrovoľníctva

Názov:
Nová sila dobrovoľníctva
Kedy:
uto, 18. máj 2021, 18:00 h - 19:00 h
Kategória:
Diskusie

Popis

Potreba pomoci je v krízových časoch väčšia, než kedykoľvek predtým. Pandémia koronavírusu prebudila v ľuďoch pocit zodpovednosti, spolupatričnosti a ochoty navzájom si pomáhať. Vznikali rôzne iniciatívy a dobrovoľnícka činnosť zažila v uplynulom ťažkom roku doslova zlaté časy. Ako preniesť tento pozitívny impulz do trvalejšej dobrovoľníckej pomoci? Zostane nadšenie pre dobrovoľnícku činnosť aj po odznení aktuálneho stavu? Je Slovákom filantropia cudzia? 

Diskutujú:
Zuzana Vinklerová - výkonná riaditeľka, CARDO - Národné dobrovoľnícke centrum
Katarína Kucharik Jarošová - projektová a finančná manažérka, Slovenská agentúra pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu (SAMRS)
Dávid Jakub - Dobrovoľník roka 2020
 
Moderuje: 
Kristína Hamárová

Blog

Hlavné myšlienky z diskusií Café Európa môžete nájsť v našom blogu.

Slovensko sa radí medzi štáty, ktoré čerpajú eurofondy najpomalšie. Na zmiernenie dôsledkov koronakrízy EÚ zavádza nové nástroje, ktoré budú znamenať viac eurofondov aj pre Slovensko. Poučíme sa a začneme ich čerpať efektívnejšie?
Deviateho mája sme symbolicky oslávili sedemdesiate narodeniny Európskej únie. Vtedy uzrel svetlo sveta návrh na vytvorenie nezávislej inštitúcie na kontrolu výroby uhlia a ocele, ktorá položila základy dnešnej EÚ.
Pandémia koronavírusu paralyzovala Európu. Najprv sa s ňou každý členský štát trápil sám, potom prevládla spolupráca. Ako bude vyzerať Európa po kríze?

Prihláste sa na odber noviniek Café Európa